Насловна / Вести / Tommy Hilfiger го отвоори својот прв бутик на Миконос

Tommy Hilfiger го отвоори својот прв бутик на Миконос

Tommy Hilfiger го прослави отворањето на новата продавница TOMMY HILFIGER на Миконос со тридневно патување за инфлуенсери од меѓународната сцена, од 6 до 8 јуни 2024 година, со присуство на самиот дизајнер, кој отпатува во Грција исклучиво за специјалниот настан.

На врвната летна дестинација, Tommy Hilfiger’s Classic American Cool се среќава со магијата на Медитеранот, правејќи го овој одмор совршен поттик за дебито на новата продавница. Енергијата која во исто време го сврте вниманието на светската модна индустрија кон грчкото лето, ја проектира магијата на Егејот и шармот на кикладскиот пејзаж.

Со поглед на Медитеранот кој го одзема здивот, 28 инфлуенсери од целиот свет беа сместени во луксузен хотел со приватни базени, тераси за сончање и сопствена осамена плажа. Гостите добија луксузен комплет за добредојде со се што е потребно за совршен одмор. Носејќи ја колекцијата TOMMY HILFIGER лето 2024 година, гостите присуствуваа на отворањето на продавницата додека ги истражуваа основните летни работи како што се костими за капење, очила за сонце и сандали од познатиот бренд.

Сместен во срцето на една од најпопуларните летни дестинации во светот, бутикот од 160 квадратни метри ја содржи Tommy Hilfiger колекцијата пролет/лето 2024, вклучувајќи машка, женска облека, обувки, додатоци, долна облека и костими за капење. Продавницата е сместена меѓу бело варосани куќи и дизајнирана во согласност со естетиката на островот, со локални тавани од врба и под од варовнички мермер за да се оддаде почит на традиционалниот кикладски стил.

Најважниот детал на дизајнот на продавницата вклучуваат интимен простор за седење кој опкружува маслиново дрво и отворен салон во сенка, кој ги повикува купците да се релаксираат и освежат додека уживаат во мирното опкружување.

Испрати коментар

Scroll To Top