Насловна / Вести / Том Круз купил луксузен пентхаус на Флорида

Том Круз купил луксузен пентхаус на Флорида

Славниот глумец Том Круз се почестил со нов луксузен апартман во  Clearwateru  на Флорида, кој се наоѓа во бизина на меѓународното седиште на Сајантолошката црква, каде долги години е еден од најпосветените членови. Новиот пентхаус на Круз се протега на два ката и има приватен влез со лифт за автомобил, како и приватна гаража за вкупно девет автомобили.
Зградата која поседува базен и игралиште за деца, ја проектирал мексиканскиот сајантолог Агами, кој во 2015 година, кога видел дека Том Круз е заинтересиран за зградата, го намалил првично проектираниот број на станови од 52 на 40. Така, наместо првичн замислените 12 станови, направил луксузен пентхаус за Круз. Наводно, Том Круз решил да се пресели на Флорида, заради помирниот и поопуштен живот.
TCFlorida1
TCFlorida2
TCFlorida3
TCFlorida4
TCFlorida5

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top