Насловна / Арт и дизајн / Swatch се враќа во старо ново издание

Swatch се враќа во старо ново издание

Нeкогаш бевме луди по познатите швајцарски Swatch часовници.

Компанијата Swatch одлучи да лансира нова колекција која ќе ни понуди некој вид на повторно реиздание на најпопуларните„слим“ модели на часовници кои жареле и палеле во 90-тите години на минатиот век.своч_6

Часовниците се препознатливи по нивниот елегантен и софистициран дизајн, напредни механизми и исклучителен квалитет. Тие сега повторно се појавуваат во ново „гардероба“, но со стилски референца за она што некогаш сме горди сме го носеле.своч_8

Нови модели се движат од 65 до 100 евра. Инаку, Swatch е бренд на часовници, кој е основан во 1983 година и е на пазарот веќе 34 години.своч_5 своч_4 своч_3 своч_1 своч_2 своч_7

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top