Насловна / Арт и дизајн / Столчиња Ginger на Sebastian Herkner

Столчиња Ginger на Sebastian Herkner

Дизајнерот Sebastian Herkner ја креирал колекцијата на столчиња Ginger за шпанскиот бренд Ondarreta, комбинирајќи меко седење со избор на карактеристични основи.

2

Ginger столчињата имаат заоблени, тапацирани седишта, кои се во контраст со основите направени од метал или дрво, што создаваат чувство дека се обидуваат да ги задржат перничињата додека се прелеваат преку врвот.

8 1

Меѓу основните опции има две што користат виткани метални цевки – едната во дизајн со четири ногарки, а другата во стил на санки – и една основа за рамка од иверица која се обвиткува околу седиштата.

7

„Последната е помалку како чамец или лушпа од орев, нешто што ве гушка и штити“, вели Herkner. „Тоа е можеби најиконичната верзија од трите“.

Колекцијата Ginger вклучува столчиња и фотелји, заедно со клуб маси.

3

Столчињата одговараат на различни намени и може да се користат од лоби на хотели до спални соби и од столчиња во ресторани до дневни соби.

6 4 5

Испрати коментар

Scroll To Top