Насловна / Вести / Сообраќајот на патот Дренево-Плетвар ќе се одвива наизменично поради градежни работи

Сообраќајот на патот Дренево-Плетвар ќе се одвива наизменично поради градежни работи

drenovo pletvar

На патниот правец Дренево – Плетвар во близина на каменоломот во должина од три километри, поради изведување градежни асфалтски работи на пат, сообраќајот ќе се одвива наизменично и ќе биде регулиран со семафори за што е поставена соодветна сообраќајна сигнализација.
Градежните работи ќе траат наредните 15 дена.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top