Насловна / Арт и дизајн / Софистицирана колекција садови на Prada

Софистицирана колекција садови на Prada

Prada, италијанскиот бренд синоним за мода, го надминува полето на конфекција со креирање модерна и софистицирана колекција на садови Checkerboard.

1

Беспрекорното спојување на богатото наследство на брендот со модерен сензибилитет, геометриски шари и чудни мотиви на Prada додатоци за покуќнина создаваат смели и драматични визуелни ефекти за домот.

2

Колекцијата Cheerboard зрачи со квалитетна изработка со промислени елементи на  дизајнот. Користени се исклучителни материјали како рачно дувано Мурано стакло и фин порцелан за да се создадат парчиња кои не само што се убави, туку и направени да траат. Колекцијата Checkerboard има широк асортиман на елегантни садови и одличен прибор за јадење што го олеснува секојдневието.

3

Чинии, шолји, чајници, послужавници, тацни и други парчиња од колекцијата имаат суптилни релјефни логоа кои го подобруваат изгледот на секое парче, додека ознаката „Limited Edition“ зборува дек се работи за навистина ексклузивна колекција.

4

Колекцијата Prada Homeware се протега и на миризливи свеќи кои го исполнуваат просторот со мирисот на брендот. Геометрискиот модел на иконичниот црно-бел под, инспириран од историската продавница Prada во Galleria Vittorio Emanuele II во Милано, ги украсува порцеланските свеќници со модерен дизајн, додека свежите и префинети ноти на џуџесто нане, ирис и мошус ќе го исполнат просторот со пријатни ароми.

15

Парчиња Prada се комбинираат за уникатен простор кој отсликува индивидуален стил, без разлика дали се претпочита минималистичка естетика или максималистички пристап.

5 6 7 8 9 11 12 14

Испрати коментар

Scroll To Top