Насловна / Вести / Скандинавска естетика која освојува на прв поглед

Скандинавска естетика која освојува на прв поглед

Специфичната скандинавска естетика на минимализмот останува еден од главните трендови во дизајнот на ентериерот. Уште еден проект што тоа го докажува е пронајден во Сан Франциско, во областа на заливот. Резиденцијата има наслов Sausalito Outlook, и е дизајнирана од дизајнери и архитекти од Feldman Architecture, а по барање на пензиониран брачен пар.сан фрациско (9)

Имено, тие одлучиле да се преселат од Азија, а на дизајнерите им изнесле неколку клучни насоки; куќата мора да има голем прилив на природна светлина, таа не смее да има премногу излишни елементи, а мора да има доволно полици за нивната огромна колекција на книги и плочи. Од куќата се простира прекрасен поглед на заливот и е совршен за дружење со семејството или пријателите, како и за градински забави. Бојата која доминира во внатрешноста е бела, но во деталите може да се најдат нијанси на поизразени бои, како црвена или портокалова боја.сан фрациско (8) сан фрациско (7) сан фрациско (6) сан фрациско (5) сан фрациско (4) сан фрациско (3) сан фрациско (2) сан фрациско (1)

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top