Насловна / Арт и дизајн / Шармантен хотел за вино во Санта Барбара

Шармантен хотел за вино во Санта Барбара

Веднаш во срцето на Солванг, на триесет милји северно од Санта Барбара, се наоѓа хотелот Лендсби – парадокс на елеганцијата и софистицираноста.

2 (10)

Не само што Лендсби е местото каде што ќе сакате да останете додека ја посетувате областа, туку е причина сами да патувате таму. Всушност, Лендсби е најдобриот вински хотел во Санта Барбара.

2 (4)

Модерните скандинавски ентериери, дизајнирани од Studio Collective во Лос Анџелес се совршенството во овој хотел. Хотелот е уреден со кожени фиоки и насликани скали во уметничкото дело на Рејчел Браун. Дваесет и осум од четириесет и една соба се во главната куќа – другите соби имаат надворешен влез преку паркингот.

2 (5)

Највпечатлива е спа кадата од која се гледа спалната соба горе. Хотелот е дизајниран со ориентираност кон деталите. Станува збор за хотел кој е прототип за сите останати дизајнерски хотели.

2 (11)

2 (1)

2 (2)

2 (3)

2 (9)

2 (8)

2 (7)

2 (6)

АВТОР САЊА ВЕЛКАКОВА

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top