Насловна / Архитектура / Се продава најскапата куќа во САД – 295 милиони долари

Се продава најскапата куќа во САД – 295 милиони долари

Најскапата куќа во САД е понудена на пазарот за цена од 295 милиони американски долари. Се вика The One, а сместена е во Бел Ер во Лос Анџелес, и речиси двојно е поголема од Белата куќа. Има 21 спална и 49 бањи. Тука се и пет базени, ноќен клуб, козметички салон, спа содржини, приватно кино за над 40 луѓе и сл. Објектот има двокатна библиотека, бар, куглана и вински подрум. Имотот вклучува и тениски терен, како и гаража за над 30 автомобили.

belair1

belair2

belair3

belair4

belair5

belair6

belair7

belair8

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top