Насловна / Вести / Реплика на лунарниот модул од „Аполо 11“ која може да се изнајми

Реплика на лунарниот модул од „Аполо 11“ која може да се изнајми

Преку Airbnb сервисотможе да се изнајмат навистина необични места за престој, а репликата на лунарниот модул на вселенскиот брод „Аполо 11“ изгледа идентично како онаа од 1969 година која ги одведе луѓето на Месечината. Оние кои ќе одлучат да минат ноќ во ваков амбиент ќе уживаат и во извонреден крајолик и во поглед на ѕвездено небо.

airbnb2

airbnb1

airbnb3

Сопственикот на оваа реплика вели дека му биле потребни шест месеци за да се направи и истакнува дека водел сметка за сите детали. Репликата не е со иста величина, но нејзиниот изглед е импресивен и од внатре и од надвор. Во неа може да се сместат две возрасни лица.

airbnb4

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top