Насловна / Вести / Реновиран подрум на семејна куќа во Њујорк интересно место за авантура

Реновиран подрум на семејна куќа во Њујорк интересно место за авантура

Иако простори на отворено се непроценливи, кога времето е лошо или кога е премногу топло за да се остане надвор, подрумот исполнет со интересни ситници е спас. Еден дом во Њујорк неодамна добил симпатична реконструкција, по што неговиот подрум станал најсветлата точка во целата приказна.

1_resize

Њујоршкото биро Eisner Design го претвори семејниот подрум во минијатурен тематски парк за деца, со посебен дел наменет за возрасни во кој има вински бар. Овој подрум сега е совршена летна опција за целото семејство, каде што на секој член може да му понуди мнштво интересни работи за разонода. Од ѕид за качување, преку полигон, сè до висечки лежалки и згодни клупи за седење по ќошињата.

4_resize

11_resize

Комплетниот простор е обезбеден со перници од подот до плафонот, така што децата имаат можност да уживаат во безбедна игра. Најинтересен детал во просторот е секако импресивната полица за книги, која има две креативни седишта, кои едноставно ги покануваат сите што ќе ги видат да изберат книга и удобно се сместат на нив. Пред полицата има игралиште со перници со модуларни елементи кои можат да се распоредат по желба.

13_resize

6_resize

Покрај разнобојните седишта за одмор и читање, минималистичката бела боја е онаа која го дефинира просторот. Деталите што се истакнуваат во ентериерот се стеблото на дрвото, кое заедно со висечките лежалки и челичните скали, прават авантурите во овој подрум да траат без престан.

7_resize

12_resize

Ѕидот за качување сместен е над базенот со коцки од сунѓер кои ги ублажуваат можните падови. Столен фудбал и кош се исто така дел од оваа приказна, како и помала спортска сала со соодветна опрема за вежбање.

Совршено искористен простор за да се создаде место за детска игра и уживање на возрасните.

5_resize

9_resize

8_resize

3_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top