Насловна / Вести / Ракош или кич? Куќата на NBA ѕвездата, на продажба за 8 милиони УСД

Ракош или кич? Куќата на NBA ѕвездата, на продажба за 8 милиони УСД

Поранешниот кошаркар во NBA Tracy McGrady, ја огласил за продажба својата раскошна резиденцијаа во Тексас, по цена од 8 милиони УСД. Имотот на седумкратниот all star играч и чле на „Куќата на славните“, лоцирано во предградието на Хјустон, се состои од главна и гостинска куќа. Поседува и затворен кошаркарски терен, има и спа  берберница, соби за играње видео игри, теретана и базен со тобоган. Главната и гостинската куќа заедно имаат околу 2230 квадратни метри. Вкупно поседуваат девет спални и 10 бањи, додека главниот апартман има поглед кон голф терен. Имотот е во сопственост на McGrady уште од времето додека играл за Houson Rockets.

mcgrady1

mcgrady2

mcgrady3

mcgrady4

mcgrady5

mcgrady6

 

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top