Насловна / Вести / Прв лет за FlyBosnia

Прв лет за FlyBosnia

Новооснованата босанскохерцеговачка авиокомпанија  FlyBosnia во саботата на 22.12.2018 го реализираше својот прв лет. Капетанот на авионот Airbas A319, на летот од Софија до Сараево, изјавил дека „летот бил многу емотивен“

Од компанијaта истакнуваат дека во моментот имаат 8 пилоти и 20 стјуардеси и стјуарди, но уверуваат дека во процедура имаат сериозни планови за враќање на кадрите (пилоти и авиомеханичари) кои веќе заминале на работа во други земји.

flybosnia1

flybosnia

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top