Насловна / Вести / Протест против бетонизација на Лисиче

Протест против бетонизација на Лисиче

Иницијативата Да го зачуваме Лисиче преку социјалните мрежи повика на протест против бетонизација на Лисиче, кој ќе се случува на 14 јуни. Збирното место ќе биде кај крстот на влезот на населбата Лисиче.

l1

„Ние жителите на Населба Лисиче ве повикуваме на протестна блокада на булевар Србија на 14.06.2023 среда со почеток во 17:30 часот. Заедно да кажеме стоп на урбаната мафија и насилната бетонизација која ни следува! Ги повикуваме сите граѓани кои се гневни на градежниот геноцид кои му случува на Скопје, да дојдат и заедно да спречиме населба Лисиче да стане дел од таа приказна!“, стои во повикот.

Испрати коментар

Scroll To Top