Насловна / Арт и дизајн / Празнична трпеза со Villeroy & Boch Christmas колекција

Празнична трпеза со Villeroy & Boch Christmas колекција

Новите колекции Villeroy & Boch Christmas можат да ви помогнат за новогодишните празници да го трансформирате својот дом во Земја на чудата, со стил.

4

6

 

Величенствената празнична трпеза, полна со спомени,  ќе изгледа совршено со Toy’s Delight асортиманот, кој во својата понуда има Premium Porcelain есцајг, осликан со носталгични мотиви и класични празнични бои, зелена, бела и црвена . Дел на оваа понуда се и држачи за свеќи, а оваа година претставен е и нов, минијатурен сет за кафе.

9 13 14 10

Toy’s Delight Royal Classic аспртиманот е понуден во бела верзија. Се состои од разиграни украси и раштркани празнични мотиви, кои овозможуваат единствен допир на класиката. Овој шармантен асортиман оваа година доби и новитети во форма на различни чинии, постоља за торта и колачи и се останато за празнично ужување во кафе со пријателите.

1 2 5

Со комбинирање на Toy’s Delight Royal Classic парчињата со Manufacture Rock, добивате можност да креирате црно-бел изглед на својот дом. Специјалните површини на двете серии, со релјефни празнични мотиви, ќе креираат идеално искуство за вашите гости.

15 17 8 villeroy-boch-Your-Manufacture-Rock-Set-33

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top