Насловна / Арт и дизајн / Porsche ги обои сладоледите со боите на своите автомобили

Porsche ги обои сладоледите со боите на своите автомобили

Кога ќе го слушнете зборот Porsche, сигурно последното нешто што ви паѓа на ум е сладолед.

3_resize

Брендот со седиште во Штутгарт се здружи со компанијата за сладолед од Чикаго, Pretty Cool Ice Cream, за да лансира ограничено издание на замрзнати задоволства инспирирани од препознатливите бои на автомобилите на Porsche.

1_resize

Во чест на Националниот ден на сладоледот 17. јули, Porsche Cars North America, Inc. лансираше сладоледи со ограничено издание инспирирани од боите на Porsche. Создадени се пет видови сладолед со привлечно пакување кое одговара на различните вкусови: Mint Green, Strawberry Red, Macadamia Metallic, Frozen Berry Metallic и Lime Gold Metallic.

2_resize

Испрати коментар

Scroll To Top