Насловна / Вести / Поплочување на патеките кај градинката „Лале“

Поплочување на патеките кај градинката „Лале“

saniranje kaj gradinka lale

Екипи ангажирани од општината Аеродром деновиве работат на поплочување на патеките меѓу зградите кај градинката „Лале“. Kако што информираат надлежните од локалната самоуправа, вдлабнатините и нерамнините на патеките долго време им задавале проблеми на граѓаните, особено при секој пороен дожд кога се поплавувале од насобраната вода.
Според општинарите, набрзо плочникот ќе добие нов лик и сето тоа ќе биде минато.

Испрати коментар

Scroll To Top