Насловна / Арт и дизајн / Пловечки хотел и јахта во едно

Пловечки хотел и јахта во едно

Српската компанија за дизајн на јахти Salt & Water ја дизајнираше првата јахта во светот којашто функционира како јахта и пловечки хотел. Дизајнот што ја доби наградата Millennium Yacht Design Awards за 2015 година се состои од апартмани во чија програма спаѓаат дневна соба, кујна, тоалет и спална соба, како и преден отворен простор. Во овој простор гостите може да престојуваат истовремено уживајќи во прекрасните погледи што ги нуди околината, пловејќи по водната површина.

јахта-1 јахта-2 јахта-3 јахта-4 јахта-5 јахта-6 јахта-7

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top