Насловна / Архитектура / Отварање на БИМАС во четврток во Мала станица

Отварање на БИМАС во четврток во Мала станица

УО на Асоцијацијата на архитекти на Македонија ја има таа чест и задоволство да ве покани на 20/21 Биенале на македонската архитектура БИМАС 2023. Свеченото отварање на БИМАС ќе се одржи на 14. 09. 2023., (четврток) во Национална галерија – Мала станица со почеток во 20 часот.

7ff3e5ee-6180-4564-8a1c-ff6f7385718b б1 б2

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top