Насловна / Градежништво / Нов плоштад во Крива Паланка

Нов плоштад во Крива Паланка

kriva palanka_1_resize
Во Крива Паланка денеска започнаа градежни работи за изградба на плоштад со партерно и холтикултурно уредување.
Новиот плоштад ќе го носи името „Војвода Карпош“, а на неговиот простор ќе се постави и биста на познатиот револуционер од македонската историја.

Проектот е вреден 17.869.920 денари.

kriva palanka_2_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top