Насловна / Архитектура / Нов необичен облакодер ќе стане заштитен знак на Мајами

Нов необичен облакодер ќе стане заштитен знак на Мајами

Облакодер кој изгледа како мношто наредени кутии една врз друга, ќе стане заштитен знак на Мајами. Тој ќе стане дом на новиот хотелски комплекс Waldorf Astoria, но ќе има и приватни станови.

miami1

miami2

miami3

Девете стаклени коцки ќе ја трансформираат панорамата на Мајами, и ќе направат таа во целост да се разликува од остатокот на архитектурата на источниот брег. Почетната цена на становите ќе биде милион УСД, и веќе се примаат резервации. Ова ќе биде највисока зграда во Мајами – 320 метри и 100 катови. Во неа ќе се наоѓаат хотелот и 360 станови со услуга од прва класа и погодности кои вклучуваат салон, ексклузивен ресторан, простори за настани, базен, спа и фитнес центар.

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top