Насловна / Арт и дизајн / Најдобри фотографии направени со мобилен телефон во 2020 година

Најдобри фотографии направени со мобилен телефон во 2020 година

Натпреварот на фотографи со мобилни телефони Mobile Photography Awards се одржува од 2011 година. Основан е за да ги препознава и слави талентираните фотографи, како и напредокот во мобилните технологии кои им овозможуваат да ги направат своите фантастични слики.

Наградата на 10-тиот јубилеен натпревар во категоријата Архитектура и дизајн, оваа година заврши во рацете на фотографката Mona Jumaan од Бахреин. Наградата ја доби за фотографијата „Убавината на лаковите“ („The Beauty of Arches“).

1

Ви ги претставуваме и фотографиите кои влегоа во потесниот избор за овогодинешната награда во поменатата категорија. Уживајте.

sky

Sky Reflector, Diana Zuluaga

royal

The Royal Jhula, Himanshu Roy

mistery

Mistery Taipei 101, You-Ming Liu

luvr

Matryoshka, Roy Pan

lines

Lines Don’t Lie, Vince Keresnyei

hong

Xiqu Center, Hong Kong, William Shum

Processed with VSCO with c5 preset

Pink, Yuexiang Wang

U

Urban Pastel, Halu C.

T

The Facade 2, Halu C

cof

Resting People, Wang Chien-Po

frost

Forum Frost, Michelle Simmons

newy

New York 6066, Lynne Deutch.

lonly

Lonely Library, Jian Zhang

roating

Rotating Ladder, Jian Zhang

rose

Rose, Kunkun Liu.

abstrac

Abstract, Kunkun Liu

concerto

The City Concerto, Kunkun Liu

singapur

Singapore HDB, Mengguo Li

zadnja

Curves, Hishan Mansoor

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top