Насловна / Архитектура / На Годишното Собрание на АСЕ присуствуваа и претставници на КОАИ

На Годишното Собрание на АСЕ присуствуваа и претставници на КОАИ

На покана на Претседателката Ruth Schagemann на второто Годишно Собрание на Architects’ Council of Europe (ACE)  за 2022 година, што се одржа во Брисел на 24 и 25 ноември, присуствуваа Претседателката на Комората на овластени архитекти и овластени инженери – КОАИ, Кристинка Радевски и Раководителката на одделението на Архитекти Веселинка Герасимова-Петровска.

На настанот беше најавено пристапувањето Архитектите од Македонија во АСЕ – најголемото архитектонско семејство на Европа, во април идната 2023 година.

k3

k2

k01

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top