Насловна / Арт и дизајн / Мијалници како елегантен фустан припиен со телото

Мијалници како елегантен фустан припиен со телото

Инспирирани од еклетичниот и креативен свет на модата, новите самостоечки мијалници Dame, кои ги креирал Vincenzo Missanelli за Glass Design, асоцираат на елегантен фустан припиен со телото.

1_resize

Нивната силуета, карактеристична по нежни контури, ја акцентира формата и убавината. На ист начин на кој еден фустан ја рефлектира личноста и карактерот на жената која го носи. Мијалниците Dame, достапни се во неколку бои, за да се вклопат со сечија желба и вкус – Jour и Nuit финиши совршени се за современи бањи, додека D’Or и D’Argent верзиите се за оние кои копнеат по луксуз и гламур, а Rouge секоја бана ја прави заводлива.

2_resize 3_resize

Влијанието на светот на модата понатаму е отелотворено во пролет/лето и есен/зима колекции во ко ќе биде лансирана линијата Dame во верзии со ограничено издание, во различни бои кои ќе ги рефлектираат трендовите.

5_resize

Направени од Vetrofreddo, Dame мијалниците се уникатни и стануваат уште попривлечни кога ќе се здружат со огледала, кои создаваат хармоничен total look. Крајниот резултат е амбиент кој е елегантен, женствен и вонвременски.

4_resize 6_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top