Насловна / Вести / Месечина во вашиот ентериер

Месечина во вашиот ентериер

Користејќи дигитални слики од архивата на НАСА, француското дизајнерско студио Harow дизајнирала маса која ја реплицира вистинската површина на природниот сателит на Земјата – Месечината.

„Аполо 11“ како гласи името на масата, се состои од скулптурална фиберглас плоча во облик на кратер на месечина.месечина (5)

Преку овој дебел сегмент се наоѓа слој смола кој овозможува на секој детал да биде целосно видлив и во исто време ja прави површината на масата рамна.месечина (4)

Ногарките на масата се изработена од алуминиум и месинг, во специјална форма која наликува на платформата на бродот „Аполо“ и претставува омаж на бројни мисии во кои учествувал.месечина (3) месечина (2) месечина (1)

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top