Насловна / Архитектура / Магичниот замок на врвот од планина звучи како приказна од бајките

Магичниот замок на врвот од планина звучи како приказна од бајките

Изграден во 1910 година, овој замок Scottish Castle денес е луксузно одморалиште на врвот на една планина во кинескиот Жеџијанг.  Тој од неодамна е целосно обновен и реновиран, благодарение на архитектонското студио Shanghai Tianhua Architectural Design. кина (1)Освен самата локација, магичниот панорамски поглед, она што сигурно ќе ве воодушеви во целата приказна, е и понудата, атмосферата, комбинацијата на современото и изворното, но на еден уникатен начин…кина (2)

Тука, исто така, е и гастрономијата која посебно се истакнува во убаво уредениот ресторан. Незаобиколен е и надворешниот базен, во којшто ќе се чувствувате како да лебдите поради неговата специјална транспарентна конструкција, и можно е дека кога би го посетиле овој замок таму најмногу и би го поминувале своето време, што е и сосема оправдано.кина (3) кина (5) кина (4) кина (7) кина (6)

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top