Насловна / Арт и дизајн / Лулашка која секој ќе сака да ја смести во својот двор

Лулашка која секој ќе сака да ја смести во својот двор

Во моментите кога температурата достигнува повеќе од 40 степени Целзиусови, идеално време е да се посвети внимание на новините во опремувањето на дворот и градината.

Бидејќи каде на друго место би го нашле идеалниот спас од оваа пеколна горештина отколку во оној дел од домот кој секогаш е резервиран за сенка, релаксација, одмор и пиење вкусен коктел. Застанете на момент на тоа место и замислете се во нова, исклучително оригинална лулашка со симпатичното медитеранско име Болониа од произведувачот Исимар.

lulaska

Направена да одговара совршено на скоро секој простор, оваа лулашка е идеална не само за опремување на дворот, туку и на терасата, благодарение на нејзината можност лесно и лежерно да виси од таванот и од неговата рамка.

Дизајнирана првенствено со цел да ги натера сите да се чувствуваат опуштено и среќно во неа, Болониа е обесен мебел со модерна и органска естетика, погодна за сместување во модерни отворени простори за живеење. Се одликува со нејзиниот ергономски дизајн кој помага да се прифатат контурите на телото за да се овозможи секој што ќе одлучи да ужива во тоа да ужива во подобрено ниво на релаксација.

lulaska1

Седиштето е изработено од галванизирана жица заедно со полиестер премачкан со прав и со перница покриена со акрилна ткаенина.

Удобна, практична и исклучително елегантна, оваа лулашка го нагласува дизајнот со мало одржување за да остане функционална дури и по повеќегодишна употреба.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top