Насловна / Архитектура / Луксузно одморалиште во срцето на Атланскиот Океан

Луксузно одморалиште во срцето на Атланскиот Океан

Спектакуларниот White Exclusive Suites & Villas не само што нуди се што е потребно за убав одмор, туку и многу повеќе од тоа. Ова феноменално одморалиште се наоѓа на португалските острови Азорес, кои инаку се сметаат за една од најдобрите дестинации за одмор во светот.

azores 9

azores

Сместен во срцето на Атланскиот океан, Азорес архипелагот и натаму е недопрен рај, каде посетителите можат да уживаат во набљудување на китови, пешачење по вулкански карпи и спуштање низ водопади. Поврзувањето со природата не може да звучи подобро!

Осморалиштето во својата понуда има само десет луксузни апартмани, а се наоѓа во јужниот дел на островот Sao Miguel. Ентериерот со прекрасни детали од дрво, погледот на океанот и извонредната понуда на вина и свежа морска храна, идеална можност за оние кои сакаат да побегнат од се. Но, се разбира, само за оние кои можат да платат за тоа бегство.

azores 1

azores 3

azores 4

azores 5

azores 6

azores 7

azores 8

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top