Насловна / Вести / Комплетно реновирање на салата на „Работнички“

Комплетно реновирање на салата на „Работнички“

renoviranje na salata na rabotnicki_1
Салата и помошните простории на најтрофејниот кошаркарски клуб „Работнички“ е комплетно реновирана, информира општина Центар. По 20 години, сменети се тушевите во салата, поставени се нови клупи, закачалки и ормани, со што целосно се реновирани соблекувалните на играчите. Салата е бојосана со нови бои и комплетно исчистена.

renoviranje na salata na rabotnicki_4

„Страотна и срамна беше состојбата затекната од новото раководство на клубот. Претходниците, освен што оставија огромни долгови, со себе си зеле ормани, компјутери, клупи, мебел. Ги нема ниту баскетите што некој ги набавил, а не ги платил. Фактурите сега пристигаат и треба да се платат“, велат во општина Центар, која е сопственик на клубот.

renoviranje na salata na rabotnicki_2 renoviranje na salata na rabotnicki_3

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top