Насловна / Вести / Каква фото-бомба – и големата бела ајкула сака да се фотографира!

Каква фото-бомба – и големата бела ајкула сака да се фотографира!

„Фотографија на животот“ на Џордан Анаст – сурфер на даска зад кој од водата скока голема бела ајкула – создадена е, како што обично се случува, сосема случајно во Калифорнија.

ајк

Зад објективот бил Џордан Анаст, фотограф од Калифорнија. Пред фотоапаратот членови на клуб за сурфање од Сан Диего. Времето и брановите фантастични и за сурферите и за фотографите.

Додека го фотографирал сурферот Тајлер Ворен, Анаст направил шест фотографии на кои покрај сурферот бил и „непланиран гостин“.

ај1

Фотографот не сфатил веднаш дека покрај Ворен е опасна голема бела ајкула. Како што изјавил за новинарскиот тим на Си-Ен-Ен, слични морски животни се чести на брегот на Калифорнија, но во прв момент не ни помислил дека станува збор за најголемата риба-предатор.

ај2

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top