Насловна / Вести / Играјте Counter Strike на мапа дизајнирана од BIG

Играјте Counter Strike на мапа дизајнирана од BIG

Counter Strike, популарно познат како Кантер, сè уште е една од најпопуларните игри во светот, иако беше објавена пред 20 години. Неговата популарност се должи на одличната игра, но и на различните и добро дизајнирани мапи во кои играчите, со АК-47 во рацете, прават тактики за победа. Картата дизајнирана од познатиот архитект ќе биде вистински третман за сите во оваа професија. Еве ги првите навестувања на таквата виртуелна арена.

kanter
Јенс Мајдал Каархолм, БИМ менаџер во светски познатата архитектонска фирма БИГ, го искористи своето слободно време за време на пандемијата на коронавирус за да направи карта за познатата игра со мултиплеер FPS.

kanter1
“Слободното време додека бев во карантин го користев за да ја реализирам идејата за која сонував со години, а тоа е моделот БИМ од Revit, го префрлив 1: 1 на Counter Strike, што практично би го пренел вистинскиот објект на CS: GO“, напиша Јенс на Линкедин.

kanter2
Одлуката падна на зградата што ќе биде новото седиште на компанијата БИГ во Копенхаген, а резултатите можете да ги видите во слики од екранот што Јенс ги објави на социјалните мрежи.

kanter3
Вработените во BIG, сега, за време на паузата, ќе можат да се натпреваруваат на мапата каде и самите седат. За жал, мапата сè уште не е достапна за преземање, што би било одлично ако другите играчи-архитекти би можеле да го испробаат BIG.

kanter4

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top