Насловна / Вести / И во Општина Чаир се отстрануваат тераси

И во Општина Чаир се отстрануваат тераси

И во Општина Чаир е отпочната акција за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата Скопска Чаршија. Дел од сопствениците сами ги отстраниле терасите за кои не поседувале дозвола.

viber_image_2019-06-16_13-03-29
Од општината најавуваат дека акцијата ќе продолжи да се реализира, а градоначалникот Ганиу им гарантира на граѓаните дека никој нема да биде поштеден и над законот, штп подразбира дека акцијата ќе продолжи и во другите делови на општината. . Рокот за реакција од страна на сопствениците е пет работни дена. По овој рок, инспекторите и полициските службеници ќе ги отстранат незаконски поставените тераси и за истите ќе бидат изречени соодветните казни.

hdhdh

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top