Насловна / Архитектура / Хотел специјално дизајниран за деца

Хотел специјално дизајниран за деца

Hotel za deca

Пред неколку дена отворен е CBeebies Land Hotel кој во целост е посветен на децата. зад овој хотел стојат сопствениците на детсккиот канал Cbeebies Land,  и содржи 76 тематски соби посветени на децата. Едвард Невил кој бил задолжен за дизајнирањето потенцира дека ова е прв хотел од овој вид во светот.

Hotel za deca1

„ Многу напорно работевме за да ги оживееме ликовите од нашиот ТВ канал во секоја од 76-те соби. „ вели тој. Инаку, секоја соба има одвоен дел за возрасните, но главни гости на хотелот сепак се децата, па се е подредено на нивниот престој.

Hotel za deca2

Хотелот е целосно интерактивен, со тајни тунели и врати низ кои може да минуваат само деца, a предвидени се и бројни работилници и тематски организирана дискотека.

Hotel za deca3

 

 

 

 

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top