Насловна / Архитектура / Хотел на вода до кој може да се доплови со јахта

Хотел на вода до кој може да се доплови со јахта

Ланецот хотели Kempinski, за 2023 година планира отворање на луксузна палата на вода, сместена до хит плажа во Дубаи.  Во земјата нa неограничените можности, Обединетите Арапски Емирати, понудата се збогатува со ова ново луксузно одморалиште. Проектот вклучува повеќе од 150 соби и 12 околни пловечки вили поврзани со понтони, до кои едноставно се стигнува со глисери. Освен во луксузното уредувње, гостите ќе уживаат и во базените со поглед на море. Главната зграда на хотелот е составена од четири дела поврзани со стаклена пирамида, а хотелската понуда ќе вклучува се што е потребно за врвен хедонизам: од екслкузивни ресторани и барови, шопинг можности, пристаниште за 16 јахти и хелиодром. За оние кои сакаат да се појават во висок стил, можно е впловување во самиот хотел со јахта.

kempinski1

kempinski2

kempinski3

 

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top