Насловна / Вести / Градови од вселенска перспектива

Градови од вселенска перспектива

Рускиот космонаут Олег Кононенко од Меѓународната вселенска станица често ги снима ноќните светла на поголемите градови.

париз_resize

Париз

лас_resize

Лас Вегас

санкт_resize

Санкт Петербург

влади_resize

Владивосток

мос_resize

Москва

милано_resize

Милано

њујорк_resize

Њујорк

лон_resize

Лондон

астрахањ_resize

Астрахањ

рим_resize

Рим

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top