Насловна / Вести / Гори Универзална сала

Гори Универзална сала

Изби пожар во Универзална сала во Скопје. Црн чад и голем оган се шират низ објект.

Универзална сала почна да се реновира пред еден месец, а надлежно за реконструкција е Министерството за култура.

Се уште нема информации што е причината за пожарот.

Од Центарот за управување со кризи потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК дека се запалила куполата на салата и во моментов интервенира Пожарната бригада на Град Скопје. Новата купола беше ставена пред 10 дена.

000

Испрати коментар

Scroll To Top