Насловна / Вести / Фотографии од Камчатка: Час за риболов

Фотографии од Камчатка: Час за риболов

На вулканското езеро Курил во Камчатка, чешкиот фотограф Петр Симон сними сцени што ги опиша како кулминација на неговото минато искуство.

medved4
Тој сними женска кафеава мечка како ги поучува своите младенчиња да ловат риби. Покрај тоа што им ги покажува вештините како да фаќаат риба, мајката ги учи малите и на претпазливост.

medved
Искусната мајка фати најмалку 10 риби додека целото семејство не мораше да избега од големиот гладен маж.

medved1

medved2

medved3

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top