Насловна / Вести / Дневната соба на Симпсонови „оживеа“ надвор од ТВ екранот

Дневната соба на Симпсонови „оживеа“ надвор од ТВ екранот

Просторијата која во текот на сите години емитување на популарната серија, беше неодминлива сценографија, дневната соба на семејството Симпсон, конечно „оживеа“ надвор од ТВ екранот. Една од најдолговечните ТВ серии, која започна да се емитува далечната 1989 година, во секоја епизода ги покажуваше членовите на семејството во дневната соба. Порталот Home Advisor и студиото NeoMam покажаа како би изгледала во реалноста оваа позната соба, и тоа во повеќе различни стилови на уредување.

Dnevna soba f2

Индустриски дизајн

Dnevna soba f3

За чувство на одмор покрај море

Dnevna soba f5

За љубителите на бохо стилот

Dnevna soba f6

т.н „шеби шик“

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top