Насловна / Градежништво / Ревитализација на автопатот Велес-Скопје

Ревитализација на автопатот Велес-Скопје

Екипата на „Порта 3“ минатиот викенд возеше по автопатот на трасата од делницата Велес-Скопје, каде во тек се обемни работи за нејзино ревитализирање.

Се работи на коловозот и на мостовите. Компанијата „Штрабаг“ од Австрија е задолжена за ревитализирање на коловозот, додека француската компанија „Фресине“ работи на санирање на мостовите на таа делница.

 

_MG_1734 _MG_1737 _MG_1755 _MG_1762 _MG_1778 _MG_1784 _MG_1787 _MG_1808 _MG_1844 _MG_1849 _MG_1883 _MG_1896 _MG_1911 _MG_1914 _MG_1929 _MG_1956 _MG_1967 _MG_1987 _MG_1990 _MG_1992 _MG_2022 _MG_2031

4 коментари

  1. Мрчало

    Каде бевте изминативе 5 години да извозите барем еднаш по истиов пат и да алармиравте за неговата катастрофалната состојба? … Поздрав од секојдневен корисник на оваа делница (траскалница) за “вадење на камен од бубрег” и редовен плаќач на “скромните” патарини!

  2. e vidovte sliki e aj kazete dali vredi za ovie dupki i za vozene vo edna lenta da se plati 80 denari

  3. Ова со години беше една од најлошите делници во цела европа.Не заслужуваше да се нарече автопат, а камо ли да се плаќа патарина.Сега не ми е јасно како не им е срам да наплаќаат патарина за пат кој се вози по една лента со 50км/ч

  4. Ne se radujte , za brzo vreme kje bide istiot takov so dupki….

Испрати коментар

Scroll To Top