Насловна / Арт и дизајн / Декоративни уметнички панели за вистинска уметност во бањата

Декоративни уметнички панели за вистинска уметност во бањата

Да, навистина има нешто што може да ја претвори вашата бања во вистинска мала уметничка галерија!

banja

И, тоа нешто се нарекува декоративен уметнички панел, и што е уште подобро во целата приказна – има човек кој балансира толку убаво меѓу класичната фотографија и мултимедијалната графика, што дури и врвните сликари би му завидувале.

banja1

Алекс Турко е прилично добро познато име во светот на дизајнот, но овој пат се чини дека се надмина себеси. Елегантна уметничка форма направена по мерка за да ги исполни сите барања и на најпребирливите клиенти, нè остави без здив и ни покажа зошто овие панели се синоним за концептот за добар живот.

banja2

Бидејќи, да бидеме реални, добриот живот започнува само кога сме целосно задоволни од нашата интимност. Уметничките панели можеби не ја формираат основата на интимна атмосфера, но тие секако претставуваат вреден акцент во вкусно опремените амбиенти.

banja3

Направени се од материјал што е лесен, лесен за обработка и што е веројатно најдобро – ги има во сите можни (дури и оние грандиозни) големини. Сите понатаму се дигитално отпечатени со посакуваниот дизајн или модели со употреба на УВ мастила и прилагодени на графички и рачно изработени уметнички допири со употреба на акрилни мастила. Конечно, тие се обложени со проѕирна и водоотпорна епоксидна смола, и доколку е потребно, се додаваат метални пигменти во прав, полу-скапоцени минерали или светки.

banja4

banja5

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top