Насловна / Вести / Бондај Ајсбергс најфотографираниот базен на светот (видео)

Бондај Ајсбергс најфотографираниот базен на светот (видео)

Oкеанскиот базен Бондај, постои повеќе од 100 години и се наоѓа во близина на Бондај Бич, прочуената плажа во Австралија. Ова е најфотографираниот базен на светот.

4_resize

Го нарекуваат Бондај Ајсбергс. Секогаш кога ќе го видите го одзема здивот. Плажата Бондај Бич е само на седум километри од Сиднеј и е омилена и престижна локација, која е многу посетувана од туристите и од австралијанците.

1_resize

Капачите се заштитени од високите, силни бранови и струите, како и од песокот, кој ветерот често го носи во очи.

2_resize

Плажата е идеална за сурфање, гњурење, набљудување на китови. Се смета за една од најлибералните плажи на светот.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top