Насловна / Вести / BMW се прости од моделот i3 со 18 златни примероци

BMW се прости од моделот i3 со 18 златни примероци

После осум и пол години производство и над 250.000 продадени примероци во 74 земји, BMW се прости од овој модел. Малиот електричен/хибриден хечбек i3, го препушта своето место на целосно електричниот crossover iX1, кој ќе биде позициониран под моделот iX.  Затоа,  BMW приреди достојно збогување од моделот i3, така што произведе 18 примероци во златна боја и приреди специјална церемонија. Секој од овие 18 автомобили е во Galvanic златна боја во комбинација со црна.

galvanic1

galvanic2

Моделот i3 се појави на пазарот во 2013 година, со домет во опсегот од 130 до 246 km. BMW i3 е најуспешниот електричен автомобил на германскиот бренд на сите времиња.

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top