Насловна / Вести / Зелена долина: Никнува нов град над Сараево

Зелена долина: Никнува нов град над Сараево

Компанијата Green Valley со седиште во Абу Даби, го избра Вогошќе во Босна и Херцеговина, каде што на еден од највисоките врвови над Сараево ќе се гради градот Зелена долина.zelena dolina saraevo_4

Овој голем проект ќе претставува комплекс на 73.000 квадратни метри, со 106 вили и 224 апартмани (студио, еднособни и двособни), кој ќе вклучува и бројни ексклузивни објекти, услуги и забавни содржини, како што се базени, шеталиште, кошаркарско игралиште, фитнес центар, супермаркет, ресторани, кафулиња и друго, пишува Klix.zelena dolina saraevo_1

Проектите во БИХ се дел од стратегијата на компанијата Green Valley, коишто на државјаните на земјите од Заливот сакаат да им понудат можност да инвестираат во имот надвор од нивниот регион.zelena dolina saraevo_3

Сопственикот на оваа компанија, Али Сид Ал Салами, изјавил дека се привилегирани што можат да го објават овој голем проект во Сараево.

zelena dolina saraevo_2

„Ова е луксузен проект кој нуди големи можности за инвестирање во градови кои се сметаат за совршени туристички дестинации“, истакнувајќи дека очекуваат побарувачката за овие недвижнини да биде феноменална.

Испрати коментар

Scroll To Top