Насловна / Вести / „За Скопје со срце од целиот свет“

„За Скопје со срце од целиот свет“

По повод одбележувањето на 59-годишнината од катастрофалниот земјотрес во Скопје, вчера во Младинскиот културен центар (МКЦ) се отвори изложбата „За Скопје со срце од целиот свет“ на авторката Зоја Богдановска. Изложбата е во организација на Град Скопје од каде велат: „ Одбележувањето на овој ден е потсетник за сите нас за трагедијата од која повторно се родил градот Скопје, кој во својата долга историја повеќе пати бил жртва на природни катастрофи“. Пред присутните се обрати градоначалничката, Данела Арсовска.

IMG_20220726_211603

IMG_20220726_211211

IMG_20220726_211850

IMG_20220726_212250

IMG_20220726_210003

IMG_20220726_205851

IMG_20220726_210508

IMG_20220726_210306

IMG_20220726_205759

IMG_20220727_072819

IMG_20220726_212644

IMG_20220726_212606

IMG_20220726_212522

IMG_20220726_212428

IMG_20220726_212354

IMG_20220726_212318

IMG_20220726_212203

IMG_20220726_210211

IMG_20220726_205720

фото: КИРО ПОПОВ

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top