Насловна / Вести / „Волво“ ја престави новата верзија на електричен автобус

„Волво“ ја престави новата верзија на електричен автобус

Компанијата „Волво“ го претстави новиот целосно електричен автобус Volvo 7900 Electric, кој сега е опремен со батерија со поголем капацитет. Сега во понудата се три батерии, од 150, 200 и 250 kWh, а најголемата овозможува домет од 200 km. Кога станува збор з аполнењето, „Волво“ и понатаму се потпира на  CCS Combo полнењето, како и Opp Charge. Првите испораки на оваа подобрена верзија на електричниот автобус се очекуваат кон крајот на 2018 година.

volvo bus

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top