Насловна / Арт и дизајн / Во Музеј на град Скопје – „Колаж на еден разурнат град“

Во Музеј на град Скопје – „Колаж на еден разурнат град“

По повод 58 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје на 26 јули 1963 година, во Музеј на град Скопје ќе се отвори изложба КОЛАЖ НА ЕДЕН РАЗУРНАТ ГРАД.

Изложбата ќе се отвори во понеделник, 26 јули во 20:00 часот.

Pokana MGS_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top