Насловна / Вести / Во катната гаража „Кресненско востание“ лифот оставен целосно отворен

Во катната гаража „Кресненско востание“ лифот оставен целосно отворен

На социјалните мрежи објавени се фотографии кои сведочат за голема неодговорност од страна на надлежните на катната гаража „Кресненско востание“.

кат_resize

Во гаражата на две нивоа која е веднаш до НУ „Национална опера и балет ’’, лифт е целосно отворен и небезбеден за граѓаните, а притоа нема никаква ознака за предупредување.

За среќа, и покрај овој пропуст, до овој момент не се случила поголема несреќа.

1_resize 2_resize 3_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top