Насловна / Вести / Шармантен кафе бар кој изгледа како мала ботаничка градина

Шармантен кафе бар кој изгледа како мала ботаничка градина

Karavayevi Brothers е добро познат руски синџир на кафе барови и кафулиња, кои едноставно ги обожаваат сите, а сега го доби и својот тринаесети по ред новоотворен локал.ресторан градина_1

Се работи за  прекрасен простор за кој е одговоренo архитектонското студио V12, а овој пат референца е ботаничката градина. Овој прекрасен и малку еклектичен простор е дел од еден шопинг центар и е омилен меѓу сите посетители. Освен вкусната храна, закуски и пијалаци кои се нудат, акцентот е ставен и на висечките садови со нагласени зелени детали. Тука е и шарениот под со столчињата во пастелни нијанси, како и муралот на еден ѕид. Иако се изгледа помалку бурно, факт е дека просторот е многу убаво и складно уреден и сето тоа има смисла, но она што е најважно, изгледа мошне енергетски.ресторан градина_2 ресторан градина_3 ресторан градина_4 ресторан градина_5 ресторан градина_6 ресторан градина_7 ресторан градина_8 ресторан градина_9

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top