Насловна / Арт и дизајн / Шарени светилки како печурки кои го разубавуваат секој ентериер

Шарени светилки како печурки кои го разубавуваат секој ентериер

Сините, жолтите и црвените светилки се живописен додаток на новата колекција на осветлување што доаѓа од реномираниот италијански производител Catellani & Smith.

lampa

Ова се живи иновации кои комбинираат крајно неочекувани детали за да внесат малку радост и свежина во секој амбиент. Преслатките светилки за на маса и едноподната комбинираат течни нијанси на магента, жолта, сина и портокалова, како и хемисфери во боја, основи со оригинални детали кои прават значајна разлика од сè што сме виделе досега.

Во новата колекција бојата е искористена како порака за повторно раѓање и радост. Како што печурките никнуваат по дожд, така и овие светилки стануваат необични акцентни детали кои ќе го облагородат секој простор. Без разлика дали се работи за дневна соба, домашна канцеларија или спална соба – тие се идеални за проектирање на светлосни ефекти кои сигурно нема да останат незабележани.

lampa1

Новите модели вклучуваат совршена, хипнотичка сфера со огледална завршница што го рефлектира набљудувачот. Праведно е да се каже дека сите модели ги задоволуваат потребите на сите оние кои исто како и производителот ја ценат љубовта кон дизајнот, квалитетот и оригиналноста.

Една ваква ламба за печурки одлично би се вклопила во сите оние домашни канцеларии кои се со малку потемни (сини или црни) акцентни ѕидови. Не само што овие простори ќе станат поживописни и елегантни со една ваква светилка, туку и светлината што ја обезбедува ќе свети со полн сјај.

lampa2

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top