Насловна / Архитектура / Се продава куќата на Микеланџело во Тоскана

Се продава куќата на Микеланџело во Тоскана

Куќата на италијанскиот ренесансен сликар, вајар и архитект Микеланџело Буонароти сместена во Тоскана, е огласена за продажба. Се работи за прекрасен објект во овој идиличен и романтичен крај на Италија, кој некогаш му припаѓал на славниот уметник. Имотот има огромна површина, достојна на апсолутната легенда во уметноста, а самата куќа поседува осум спални и седум бањи.
Tosccanna 2
Toscana 3
Toscana 4
Toscana 5
Toscana 6

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top